Najlepsze regały magazynowe według rankingu TOP 5 – onet.pl 

Regały archiwalne – idealne miejsce dla Twoich akt

regał archiwalny

Regały półkowe doskonale spełniają swoją rolę w wielu różnorodnych branżach ale zdecydowanie są najlepszym i najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem dla branży archiwizacyjnej. Regały archiwalne to świetny sposób na uporządkowanie i archiwizowanie dokumentów.

Bezpieczeństwo i jakość przechowywania w regałach archiwalnych

Regały do archwium jakie oferujemy w ramach naszego systemu cechuje wysoka jakość i wszechstronność możliwości. Dzięki szerokiej palecie dostępnych parametrów i akcesoriów możliwe jest pełne wyposażenie powierzchni archiwum z maksymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Regały archiwalne projektujemy zwracając szczególną uwagę na rodzaj akt, które inwestor planuje składować. Dostosowując wyposażenie, bierzemy również pod uwagę sposób w jaki przechowuje dokumenty, np. czy są to segregatory czy pudła.

Naszym priorytetem jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni, a dzięki możliwości regulacji półek co 33 mm jesteśmy w stanie dopasować optymalne wysokości zarówno do przechowywania dokumentacji w segregatorach jak również w pudełkach archiwizacyjnych. Regały archiwalne jakie projektujemy najczęściej to te o wysokości H=2000mm z 5 półkami oraz większe – o wysokości H=2500mm z 7 półkami ale, co zawsze podkreślamy, dzięki wszechstronności naszego systemu możemy zaprojektować regały o zupełnie innej wysokości, indywidualnie do potrzeb Klienta. Najbardziej preferowane głębokości półek to 320mm i 600mm, na których pomieszczą się segregatory.

Dostępna jest również opcja uwzględniająca wykorzystanie w systemie regałów archiwalnych specjalnych szuflad z wewnętrznymi przegródkami. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się przy archiwizowaniu chociażby teczek lub skoroszytów.

Dysponując szeroką paletą akcesoriów zapewniamy przechowywanym dokumentom bezpieczeństwo, a użytkownikowi swobodny dostęp do dokumentacji.

 

Czego potrzebują regały archiwalne do pełni funkcjonalności?

Kotwienie regałów archiwalnych do podłogi lub ściany

Mając na uwadze bezpieczne, a zarazem najbardziej funkcjonalne przechowywanie akt z użyciem regałów archiwalnych, wymagane jest spełnienie kilku ważnych warunków.

Najlepszym podłożem dla regałów archiwalnych jest przede wszystkim równa i wypoziomowana posadzka. Dobrym pomysłem jest również możliwość kotwienia regałów do podłogi i ściany. Zgodnie z instrukcją użytkowania i montażu, jeśli wysokość jest większa niż 4 x głębokość regału, takie regały trzeba obligatoryjnie kotwić. Stosunek ten to W(wysokość)>4xG (głębokość). Do tego celu używamy specjalnych metalowych stop z otworami, kotwiących słup regału do posadzki. Stopy te występują również w wersji PVC (plastikowe). Służą także do nakładania na górną część słupa w celu zabezpieczenia użytkowników przed ostrymi krawędziami. Nie umożliwiają one jednak kotwienia.

Jednym z dostępnych akcesoriów są łączniki rzędów regałów, które montujemy nad alejkami. Rozwiązanie takie pozwala na dodatkowe wzmocnienie konstrukcji w przypadku gdy nie ma możliwości zakotwienia regałów do ściany. Jeśli jednak mocowanie regałów do ściany jest możliwe, stosujemy do tego celu specjalne klamry, które montujemy na słupek. Dostępny jest również dystans, który dodajemy do klamry np. w regałach na opony, w momencie kiedy opona wystaje poza obszar regału. Wszystkie te komponenty zapewniają, że nasze regały archiwalne to produkt najwyższej jakości zachowujący maksymalne standardy bezpieczeństwa.

Ograniczniki i separatory w regałach archiwalnych

W regałach archiwalnych stosujemy ograniczniki zapobiegające wypadaniu akt. W naszej ofercie dysponujemy ogranicznikami bocznymi – można wykorzystać tutaj zarówno pojedynczą belkę jak i stężenie boczne. Z kolei ograniczniki przednie i tylne występują jako burty zabezpieczające dokumenty przed wypadnięciem. Możliwa jest regulacja wysokości usytuowania tych ograniczników w zależności od potrzeb. W regałach archiwalnych stosujemy również tzw. spinki bezpieczeństwa, występujące w wersji stalowej i plastikowej, które zabezpieczają półki przed przypadkowym wybiciem.

Podobnie jak w projektach dla pozostałych branż, również w regałach archiwalnych często stosujemy separatory służące podziałowi przestrzeni w ramach jednej półki.

Dla archiwum dedykowane są zazwyczaj separatory plastikowe. Występują w kilku kolorach i montujemy je do półki regału poprzez specjalny zaczep lub aplikowane za pomocą magnesu. Dodatkowo separatory te występują również z tylnymi ogranicznikami w postaci rurek. W ramach systemu regałów archiwalnych dysponujemy również separatorami na pełną wysokość półki. Wszystko zależy od potrzeb i zastosowania separatorów – mogą służyć do oddzielania segregatorów od innego rodzaju dokumentacji lub  po prostu stanowić dodatkowe podparcie dla dokumentów w ramach jednej półki.

Różnorodność regałów archiwalnych

Poza standardowymi, kotwionymi do posadzki regałami stacjonarnymi, bardzo funkcjonalnym, nowoczesnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w zakresie regałów archiwalnych są systemy przesuwne – zwane inaczej mobilnymi.

Pierwszy z nich to system regałów przesuwnych MOBIEASY, pracujący na ręcznym przesuwie bocznym. Jest to unikalne rozwiązanie na rynku regałów przesuwnych ponieważ nasz system jako jedyny nie wymaga kotwienia do posadzki. Dzięki temu możemy montować regały przesuwne nawet w miejscach gdzie występuje ogrzewanie podłogowe. Poszczególne regały przemieszczają się po prowadnicach klejonych do posadzki.

Drugim systemem mobilnym jest MOBIFRONT, który opiera się na regałach wysuwanych ręcznie do przodu typu cargo. Po szczegółowe informacje dotyczące tego ciekawego systemu zapraszamy do zakładki REGAŁY MOBILNE.

Regały archiwalne to certyfikowany system gwarantujący najwyższą jakość!

Kup online

Poznaj szczegóły

NAJNOWSZE WPISY