Najlepsze regały magazynowe według rankingu TOP 5 – onet.pl 

Charakterystyka i zastosowanie regałów półkowych – co warto wiedzieć?

Regały półkowe

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń w magazynie? W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem są regały półkowe, a konkretnie regały systemowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb w zakresie składowania. Odpowiednio dobrane, skutecznie zwiększają funkcjonalność przestrzeni magazynowej i przekładają się na lepszą organizację pracy. Różnorodność dostępnych rozwiązań sprawia, że systemy tego typu mają szerokie zastosowanie – doskonale sprawdzają się w magazynach e-commerce, serwisach samochodowych czy sieciach handlowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat regałów półkowych i możliwości, jakie zapewniają, zapraszamy do dalszej lektury.

Czym charakteryzują się regały półkowe?

Wyróżnia się dwa główne typy regałów magazynowych: regały paletowe oraz półkowe. Pierwsze z nich umożliwiają składowanie towaru na paletach, drugie pozwalają przechowywać go w innych, mniejszych jednostkach. Ważną cechą regałów półkowych jest też fakt, że są obsługiwane ręcznie, przez człowieka. Nie każdy dostępny na rynku regał półkowy ma jednak taką samą funkcjonalność – warto zwrócić uwagę na różnice między rozwiązaniami pojedynczymi oraz systemowymi. Regały półkowe pojedyncze to produkty samodzielne, o określonych wymiarach. Rozwiązania systemowe są z kolei tworzone pod indywidualne potrzeby klientów i umożliwiają dużo lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej.

Zastosowanie systemowych regałów półkowych

Jest wiele branż, w których regał półkowy magazynowy okazuje się najkorzystniejszym wyborem pod kątem efektywnego magazynowania. Rozwiązania tego typu są stosowane przez firmy logistyczno-magazynowe, sieci handlowe czy hurtownie. Są też wykorzystywane w branży e-commerce, archiwach czy branży motoryzacyjnej: serwisach i salonach samochodowych. Co sprawia, że regały półkowe mają tak szerokie zastosowanie? 

Mówiąc o systemowych regałach półkowych, należy podkreślić ich wszechstronność. Dobrze zaprojektowany system regałów jest w stanie idealnie wpasować się w potrzeby firmy, niezależnie od tego, jaki towar chce składować: czy są to opony, ubrania, akcesoria ogrodowe, narzędzia, dokumenty, czy np. części rolnicze. Wynika to z szerokiej palety dostępnych rozwiązań, m.in. w zakresie wymiarów półek. To właśnie dobór odpowiednich parametrów regałów jest kluczem do efektywnego magazynowania.

Jak dobrać odpowiednie regały półkowe magazynowe dla swojej firmy?

Regały półkowe

Należy pamiętać, że wybierając regały półkowe, ceny nie powinny stanowić jedynego kryterium. Wybór odpowiedniego systemu powinien zawsze zależeć od indywidualnych potrzeb i opierać się na jakości oferowanych rozwiązań. Warto potraktować zakup regałów jako inwestycję w funkcjonalność magazynu, a także efektywność pracy.

Niezależnie od branży, zamawiając regały półkowe magazynowe, dobrze jest skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. W CBTC zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie opracowywania projektów oraz wdrożeń systemowych regałów magazynowych półkowych. Nasze doświadczenie w realizacji projektów dla wielu branż jest najlepszą gwarancją, że system idealnie wpisze się w potrzeby firmy.

W ramach regałów półkowych możemy zaoferować klientom system Super 1-2-3, który pozwala na tworzenie różnych rozwiązań. Mamy najszerszą w Polsce paletę rozmiarów i obciążeń, co pozwala nam dostosować system do indywidualnych potrzeb składowania, również w przypadku unikalnych produktów. Oprócz wszechstronności regałów warto podkreślić też, że są dostępne od ręki – wysyłamy je do klientów bezpośrednio z magazynu w Polsce.

Nasi klienci mogą liczyć na najwyższą jakość obsługi, a także produktów – regały półkowe Super 1-2-3 są wykonane ze stali cynkowanej zimnogiętej, co zdecydowanie wyróżnia je na tle konkurencji. Oferowane przez nas systemy regałowe są obecne na rynku od 50 lat i nieustannie unowocześniane, co daje klientom pewność, że bez problemu rozbudują je, gdy zajdzie taka potrzeba – za kilka miesięcy, rok czy w dłuższej perspektywie.

Regały półkowe – podsumowanie

Regały półkowe to idealny wybór dla firm, którym zależy na optymalizacji przestrzeni magazynowej. Najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie jest inwestycja w regały systemowe, czyli produkty dopasowane do specyfiki danego biznesu. Ważne, by były to produkty dobrej, sprawdzonej jakości, które umożliwiają dostosowanie wymiarów oraz obciążeń do towaru. CBTC, jako oficjalny przedstawiciel METALSISTEM w Polsce, zapewnia klientom kompleksową obsługę w zakresie doradztwa, projektowania, produkcji, a także montażu wszechstronnych systemów regałów półkowych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu firmy zainteresowane naszymi rozwiązaniami.

Indywidualne realizacje można obejrzeć w galerii strony cbtc.pl.

NAJNOWSZE WPISY