Najlepsze regały magazynowe według rankingu TOP 5 – onet.pl 
STRONA GŁÓWNA CBTC
Strona główna > Realizacje > Regały na koła > Wyposażenie hali namiotowej w regały na opony

Wyposażenie hali namiotowej w regały na opony

Wyposażenie hali namiotowej w regały na opony

PROJEKT TECHNICZNY

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Powierzchnia zabudowy: 15 x 10 m

Liczba regałów: 100 szt.

Wysokość regałów: 2,5 m

Ilość kół w jednym regale: 16 szt.

Całkowita ilość kół w projekcie: 1600 szt.*

Produkt: 100% stal cynkowana

Certyfikat: TÜV

Miejsce realizacji: Pępowo, woj. pomorskie

*koła do szerokości opony 235 mm

REALIZACJA WYPOSAŻENIA HALI NAMIOTOWEJ W REGAŁY NA OPONY

Magazynowanie opon jest jednym z wyzwań sektora serwisów i salonów samochodowych takich jak bezpieczeństwo składowania, dobór odpowiedniego systemu, a także miejsca magazynowania. Biorąc pod uwagę ryzyka oraz koszty inwestycji, najczęściej inwestorzy decydują się na lokowanie magazynu opon w halach namiotowych. 

MAGAZYN W HALI NAMIOTOWEJ – ZA I PRZECIW

Pomimo tego, iż tego typu magazyny to jedne z najpopularniejszych i ekonomicznych sposobów powiększenia przestrzeni składowania, to ich wyposażenie może stanowić spore wyzwanie. Istotne znaczenie ma tutaj podłoże, na którym hala została zbudowana. Na rynku istnieje mnóstwo rozwiązań składowania opon, ale większość z nich wymaga kotwienia do posadzki, która musi być równa i wypoziomowana. Co w sytuacji, gdy hala namiotowa została zbudowana na kostce brukowej, która nie nadaje się do kotwienia i ułożona jest różnicą poziomów? 

SKŁADOWANIE OPON – NASZA REALIZACJA

W naszej najnowszej realizacji podjęliśmy wyzwanie wyposażenia magazynu w hali namiotowej z posadzką w postaci kostki brukowej w system regałów na koła. Klient z branży motoryzacyjnej z północnej Polski, posiadający szeroką ofertę sprzedażową oraz usługową podjął z nami współpracę z uwagi na możliwość zaprojektowania rozwiązań bez konieczności kotwienia w posadzce oraz przytwierdzenia do ścian.

Realizację wykonaliśmy w oparciu o system SUPER 1-2-3, w ramach którego cały układ rzędów połączony jest w jedną konstrukcję. Regały są wyprodukowane z certyfikowanej stali cynkowanej włoskiej marki METALSISTEM, której jesteśmy oficjalnym przedstawicielem na terenie Polski. Zapewnia trwałość użytkowania i odporność na wilgoć oraz temperaturę. Stąd też nasze regały na opony świetnie się sprawdzą w wymagających warunkach takich jak hale namiotowe.

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE PRZESTRZENI MAGAZYNOWEJ

Naszym zadaniem było zaprojektowanie systemu pod koła do aut osobowych do szerokości opony 235 mm, który maksymalnie wykorzysta przestrzeń hali namiotowej o wymiarach 15×10 m. Po wywiadzie z klientem dotyczącym wytycznych co do ilości składowanych opon, ich rozmiarów, obsługi magazynu, dostępności do towaru, przygotowaliśmy indywidualny projekt. Określił on maksymalną pojemność magazynu i układ ciągów regałowych. Oto efekty naszej pracy:

  • 8 rzędów regałów na opony na całej długości dostępnej przestrzeni z zachowaniem ciągów komunikacyjnych o szerokości 1200 mm pozwalające na swobodną obsługę z oponami o dużych gabarytach
  • środkowe rzędy spięte plecami, co daje możliwość zabudowy większą ilością regałów przy zachowaniu dostępności do towarów
  • 4 poziomy składowania w jednym regale przy wysokości 2500 mm, z założeniem, że na jednym poziomie klient będzie składował jeden komplet opon lub kół

Wynikiem naszej pracy był projekt i realizacja wyposażenia hali namiotowej w regały magazynowe do profesjonalnego składowania 400 kompletów opon (1600 szt.), które połączone w jedną konstrukcję nie wymagały ingerencji w posadzkę.

To, co wyróżniło nasz projekt to integracja całego systemu wzmocnień poprzecznych i połączenie ich w jedną siatkę regałów na opony. Takie rozwiązanie zagwarantowało stabilność rozwiązania bez konieczności kotwienia do podłoża oraz ścian przy zabudowie o wysokości 2500 mm oraz przy zachowaniu parametrów technicznych systemu METALSISTEM.

Realizacja CBTC - Regały na koła
Realizacja CBTC - Regały na koła

REGAŁY NA OPONY W HALI NAMIOTOWEJ – KORZYŚCI

Korzyści wynikające z tego zintegrowanego systemu SUPER 1-2-3 marki METALSISTEM są liczne. Po pierwsze, maksymalizuje wykorzystanie przestrzeni w magazynie, zapewniając elastyczne rozwiązania składowania opon o różnych rozmiarach. Drugą ważną kwestią jest bezpieczeństwo użytkowania i jakość systemów, które są dedykowane dla branży motoryzacyjnej. Nasze rozwiązania usprawniają procesy zarządzania magazynem oraz optymalizują efektywność pracy.

Co więcej, system SUPER 1-2-3 oferuje elastyczność montażu i skalowalność. Bez względu na to, czy potrzebne jest tymczasowe magazynowanie w okresach szczytowych, czy też długoterminowe, nasze systemy do składowania opon lub kół możemy łatwo dostosować do oczekiwań inwestorów.

REALIZACJA PODSUMOWANIE

Wdrożenie systemu regałów na koła w hali namiotowej to odpowiedź na współczesne potrzeby naszych klientów, którzy coraz częściej inwestują swoje środki w profesjonalne składowanie. Posiadając odpowiednie know how, zaplecze w postaci biura projektowego oraz doświadczenie z realizacji wielu projektów dla autoryzowanych salonów samochodowych realizujemy tego typu projekty w najkrótszym na rynku czasie – nawet 48 h na terenie całej Polski.

PRODUKTY UŻYTE W REALIZACJI

Regał na koła

2785.14 zł Brutto (z VAT)

DOSTAWA GRATIS
Regał na koła

2267.71 zł Brutto (z VAT)

DOSTAWA GRATIS