Najlepsze regały magazynowe według rankingu TOP 5 – onet.pl 
STRONA GŁÓWNA CBTC
Strona główna > O Metalsistem
STRONA GŁÓWNA CBTC
Strona główna > O Metalsistem

JAKOŚĆ, DOSKONAŁOŚĆ, SERWIS

Nasze mocne strony, dzięki którym jesteśmy konkurencyjni.
dostawa regałów w 24h

Dostępne od ręki
regały półkowe

Certyfikat
jakości

nr 1 w Polsce

Lider synku w segmencie
regałów półkowych

75% energi
z własnej instalacji PV

okej

Najlepszy stosunek
jakości do ceny

kalendarz metalsistem

3 tygodnie czas produkcji
projektów indywidualnych

Założona w 1970 r. rodzinna firma METALSISTEM swoją działalność rozpoczęła od projektowania i produkcji maszyn do obróbki i walcowania stali na zimno. Wiedza i doświadczenie zdobyte na podstawie licznych badań zostały poparte wieloma patentami w zakresie formowania cynkowanych profili stalowych. Był to naturalny start do rozpoczęcia produkcji w sektorze regałów magazynowych.

Dzisiaj Grupa METALSISTEM prowadzi sprzedaż w ponad 80 krajach na wszystkich kontynentach i umocniła swoją pozycję będąc jednym z głównych graczy na rynku wyposażenia branży magazynowej oraz sklepów wielkopowierzchniowych. Główną siedzibą jest miasto Rovereto w północnych Włoszech, gdzie zlokalizowany jest główny zakład produkcyjny, a całkowita powierzchnia zaplecza produkcyjnego przekracza 270 tys. metrów kwadratowych. To co wyróżnia METALSISTEM wśród producentów regałów magazynowych to innowacyjne rozwiązania powstałe w wyniku licznych międzynarodowych patentów, które systematycznie firma uzyskuje dzięki własnej komórce badań i rozwoju.
Głównymi czynnikami świadczącymi o sukcesie firmy są nowe technologie produkcji, ciągłe doskonalenie i najszybszy proces wytwarzania. Te czynniki w powiazaniu z wysoką jakością produktów, bezpieczeństwo użytkowe oraz wszechstronność zastosowań systemów magazynowych pozwala rokrocznie osiągać wysoką pozycję na rynku. Unikalność systemów regałów ręcznego oraz paletowego składowania, ich wszechstronność pozwala na dostarczanie indywidualnych rozwiązań w ramach licznych systemów dla każdej branży. Szybkość produkcji, najwyższa jakość stali cynkowanej oraz unikatowy system montażu powoduje, że produkty METALSISTEM są doceniane na rynku niezmiennie od 50 lat.
270 tys. m²
Powierzchni produkcji

200

Dystrybutorów oraz
placówek sprzedaży

80

Przedstawicielstw na świecie

50 lat metalsistem
jesteśmy eko

DBAMY O ŚRODOWISKO

METALSISTEM prowadzi ekologiczny model biznesowy.

Produkcja przy ZEROWEJ emisji CO2 = neutralność klimatyczna!

2'747

Energia [kW]

38'677

Powierzchnia dachu
pokryta panelami [m2]

2'900

Wyprodukowanej energi [MWh/rok]

168

Inwerterów solarnych

11'636

Liczba paneli solarnych [235/240W]

POSIADAMY CERTYFIKATY

certyfikat TUV

TÜV/Marchio GS

Certyfikat Nadzoru Technicznego oraz Certyfikat Bezpieczeństwa i Jakości – „Geprüfte Sicherheit” wydany przez TÜV Product Service GmbH, Monachium / Niemcy

ISO 14001:2004 Standards

Europejski System ISO dot. Ochrony Środowiska

logo igq

Ö-Norm

Certyfikat Austryjackiego Instytutu Normalizacji, Wiedeń / Austria

ALEO

AEO

Upoważniony Przedsiębiorca, Certyfikat wydany przez organy celne krajów Wspólnoty Europejskiej dla wiarygodnych i wypłacalnych przedsiębiorstw.

DLACZEGO METALSISTEM?

  • doceniany przez tysiące klientów stosunek jakości do ceny
  • wszechstronność, niezawodność i bezpieczeństwo rozwiązań
  • produkcja z wykorzystaniem najwyższej jakości stali
  • własne działy badań nowych technologii i innowacji w produkcji
  • unikalne rozwiązania w segmencie regałów półkowych

Członkostwo i współpraca z jednostkami certyfikującymi:
CISI
– Włoska Izba Producentów Stalowych, Składowanie Przemysłowe
E.M. – Europejska Federacja Składowania
S.P.E.S.L. – Włoski Instytut Zdrowia i Higieny Pracy
Uniwersytet w Trento, Wydział Inżynierii

PRZEWAGA KONKURENCYJNA

METALSISTEM oferuje swoim klientom bardzo szeroki wachlarz produktów, z najwyższej jakości materiałów w bardzo konkurencyjnych cenach. Wszystkie oferowane systemy i rozwiązania magazynowe są lekkie, wytrzymałe i modułowe. Zapewniają tym samym efektywne i racjonalne wykorzystanie obszaru i środowiska magazynowego.

METALSISTEM to lider w zakresie bezpieczeństwa, jakości, wszechstronności i niezawodności regałów.

METALSISTEM został założony w 1968 roku, dzięki pasji, entuzjazmowi i wizji jej założyciela Pana Antonello Briosi, który do dzisiaj konsekwentnie wdraża i realizuje swoje nowatorskie strategie. Firma rozpoczęła swoją działalność w segmencie projektowania i produkcji maszyn do obróbki metali, które systematycznie udoskonalane, znalazły zastosowania w przemyśle magazynowym. Doświadczenie zdobyte przy produkcji maszyn, w kolejnych latach pozwoliło na wprowadzenie szeregu innowacji i patentów w produkcji, które w kolejnych latach odniosły znaczący sukces na rynku europejskim.
W zakładach produkcyjnych METALSISTEM odbywają się najbardziej zaawansowane technologicznie procesy obróbki i transformacji stali cynkowanej metodą Sendzimira, obrabianej wcześniej bezpośrednio ze zwojów blachy walcowanej. Proces wytwarzania elementów systemów magazynowych odbywa się w najbardziej zaawansowanych technologicznie liniach produkcyjnych wytwarzających detale w wyniku procesu formowania blachy bezpośrednio z rolki przez linię walców, które stopniowo uplastyczniają materiał do momentu uzyskania wymaganego kształtu. Proces kształtowania detali polega na przepuszczeniu taśmy ze stalą konstrukcyjną przez walce i rolki, które są wstanie za pomocą unikalnych form stopniowo uplastycznić i odkształcić materiał do uzyskania pożądanego wymiaru i formy. Wszystkie linie produkcyjne wykorzystywane w produkcji są autorstwa działu Badań i Rozwoju METALSISTEM.
METALSISTEM ma własny dział Badań i Rozwoju, który działa od wielu lat, zapewniając stałe wsparcie dla działalności przemysłowej METALSISTEM. Zadaniem działu jest ciągły rozwój badań w kierunku uzyskania rozwiązań i wysoce innowacyjnych produktów powstałych w wyniku analizy numerycznej i procesów eksperymentalnych mających na celu maksymalizację poziomu wykonania produktów. Zaawansowana wiedza technologiczna, jak i ciągłe badania i rozwój pozwoliły METALSISTEM opatentować swoje innowacje i wytwarzać produkty najwyższej jakości przemysłowo.
Wysoka jakość produktów METALSISTEM oparta jest następujących aprobatach technicznych i certyfikatach: EN ISO 9001:2000, ISO 14001:2004, TÜV/Marchio GS (Monachium / Niemcy), Ö-Norm (Wiedeń / Austria), AEO – Upoważniony Przedsiębiorca,Akredytacja włoskiego Ministerstwa Pracy D.M. 14/01/2008. Członkostwo i współpraca z jednostkami certyfikującymi: – CISI – Włoska Izba Producentów Stalowych, Składowanie Przemysłowe, F.E.M. – Europejska Federacja Składowania, I.S.P.E.S.L. – Włoski Instytut Zdrowia i Higieny Pracy, Uniwersytet w Trento , Wydział Inżynierski
Dlaczego warto wybrać CBTC