Najlepsze regały magazynowe według rankingu TOP 5 – onet.pl 

Regały ze stali ocynkowanej – jakie mają właściwości i zalety?

Regały wtykowe

Wybierając regały magazynowe, należy kierować się m.in. materiałami, z jakich zostały wykonane. Pod wieloma względami najlepszym wyborem jest stal ocynkowana – wykonane z niej regały cechują się dużą wytrzymałością, co przekłada się na bezpieczeństwo procesów magazynowych. Czym jeszcze charakteryzuje się stal ocynkowana? Jakie ma właściwości? Zapraszamy do lektury.

Czym jest stal ocynkowana?

Stal ocynkowana to rodzaj stali, która została pokryta warstwą cynku w celu poprawy jej właściwości. Proces pokrywania stali cynkiem nazywa się cynkowaniem i może być wykonany na kilka różnych sposobów. W związku z tym wyróżnia się następujące materiały:

  • stal ocynkowana galwanicznie, czyli elektrolitycznie,
  • stal ocynkowana ogniowo, np. metodą Sendzimira, poprzez zanurzenie w kąpieli cynkowej,

a także stal ocynkowana dodatkowo zabezpieczona farbą i posiadająca kolor w wyniku procesu malowania. Stal może być malowana:

  • proszkowo (wygrzanie w piecach),
  • hydrodynamicznie (natryskowo).

Właściwości stali ocynkowanej

Czym charakteryzuje się materiał? Stal ocynkowana jest doceniana za szereg cennych właściwości, które odróżniają ją od stali nieocynkowanej.

  • Najważniejszą kwestią, która zastanawia wiele osób, jest to, czy stal ocynkowana rdzewieje. Należy więc podkreślić, że największą zaletą materiału jest właśnie antykorozyjność. Warstwa cynku chroni stal przed rdzewieniem w wyniku kontaktu z czynnikami zewnętrznymi.
  • Stal ocynkowana jest bardzo wytrzymała: odporna na uszkodzenia, w tym ścieranie.
  • Zaletą stali ocynkowanej jest także długa żywotność. Zachowuje doskonały stan przez wiele lat i nie wymaga przy tym konserwacji.
  • Stal ocynkowaną docenia się również za łatwość obróbki. Można ją malować, oraz kształtować na zimno bez obaw o utratę jej właściwości.

Wszystkie te cechy sprawiają, że stal ocynkowana jest popularnym wyborem w wielu branżach, takich jak budownictwo czy przemysł motoryzacyjny. Materiał znajduje też zastosowanie w produkcji wysokiej jakości regałów magazynowych, oferowanych m.in. przez markę METALSISTEM.

Regały ze stali ocynkowanej – dlaczego warto je wybrać?

Nasza firma oferuje klientom szeroki wybór regałów włoskiej marki METALSISTEM, wykonanych w 100% z ocynkowanej blachy kształtowanej na zimno. Ten fakt zdecydowanie wyróżnia nas na tle konkurencji. Formowanie elementów regałowych odbywa się poprzez gięcie, prasowanie, cięcie i wybijanie kształtów w blasze ocynkowanej metodą Sendzimira, przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych technologicznie procesów obróbki. Elementy systemów magazynowych są wytwarzane poprzez formowanie i kształtowanie blachy bezpośrednio z rolki przez linię walców, które uplastyczniają materiał aż do uzyskania zaprojektowanego kształtu i wymiaru. Za funkcjonowanie linii produkcyjnych oraz planowanie procesów produkcyjnych odpowiada dział Badań i Rozwoju METALSISTEM. Włoski producent regałów magazynowych posiada m.in. Certyfikat Nadzoru Technicznego oraz Certyfikat Bezpieczeństwa i Jakości – „Geprüfte Sicherheit” wydany przez TÜV Product Service GmbH, Monachium / Niemcy.

Dlaczego materiał wykonania regałów jest tak ważny? Ponieważ wysoka jakość materiału oznacza trwałość i bezpieczeństwo. Nasza firma projektuje i dostarcza klientom solidne, mocne regały magazynowe, które zapewniają stabilność i przenoszą duże obciążenia. Ich montaż przekłada się zarówno na optymalizację przestrzeni magazynowej, wzrost efektywności procesów składowania, jak i bezpieczeństwo pracowników oraz składowanych towarów. To inwestycja na lata, która gwarantuje niezawodność.

Regały ze stali cynkowanej

Stal ocynkowana w produkcji regałów magazynowych – podsumowanie

Planując inwestycję w regały magazynowe, warto postawić przede wszystkim na jakość, w tym sprawdzone materiały. To najlepsza gwarancja, że systemy będą dobrze się sprawdzać przez lata, nie generując ryzyka ani dodatkowych kosztów. W CBTC od lat wyposażamy firmy w regały półkowe i paletowe wykonane w 100% ze stali cynkowanej – wytrzymałego materiału odpornego na korozję i uszkodzenia. Dzięki temu nasi klienci mogą liczyć na rozwiązania najlepszej jakości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – wszechstronnymi regałami magazynowymi METALSISTEM, projektowanymi zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

NAJNOWSZE WPISY