METALSISTEM projektuje i organizuje Twoją przestrzeń od 1970r.

metalsistem cbtc

REGAŁ METALOWY GŁÓWNYM WYPOSAŻENIEM MAGAZYNU

Odpowiedni regał metalowy to podstawowa zabudowa każdego magazynu, w którym mamy ręczne składowane produktów. Obecnie prawidłowe zarządzanie gospodarką magazynową mobilizuje przedsiębiorcę do optymalizacji miejsca odkładczego produktów. Prawidłowe zaprojektowanie regałów metalowych daje większe możliwości do sprawnego działania całą logistyką magazynu. Takie działania wskazują iż regały metalowe są głównym wyposażeniem magazynu.

W ręcznym magazynowaniu ważne jest by zastosowany regał nie sprawiał kłopotów a użytkownik czół się bezpiecznie. Działy logistyczne na bieżąco pracują nad odpowiednim zarządzaniem magazynem i przepływem towaru przy współpracy z producentem regałów metalowych.

Lider produkcji systemów magazynowych METALSISTEM z 50-letnim doświadczeniem, opatentował swój system regałów modułowych metalowych.

Regały METALSISTEM wyróżnia fakt, iż służą one do zabudowy rzędowej z możliwością łączenia plecami. Producent METALSISTEM oferuje regały półkowe systemowe, z bez-śrubowym łatwym montażem i możliwością rozbudowy o kolejne segmenty. Każdy magazyn do składowania ręcznego powinien być wyposażony w bezpieczne do użytkowania regały półkowe. Regały metalowe METALSISTEM wykonane są z wysokiej jakości stali cynkowanej metodą Sendzimira. Z uwagi na technologię wytworzenia oraz modułowość regały METALSISTEM stosuje się w każdej branży:

– branża magazynowa

– branża logistyczna

– branża meblowa

– branża archiwalna w tym instytucje budżetowe

– branża farmaceutyczna w tym apteki

– branża tekstylna

– branża narzędziowa

– branża odzieżowa

– branża spożywcza w tym chłodnie i mroźnie

– branża e-commerce

– branża retail

– inne

RODZAJE REGAŁÓW PÓŁKOWYCH W MAGAZYNIE

Każdy producent charakteryzuje się własną technologią wykonania regałów magazynowych. Magazyny do przechowywania produktów o niedużych gabarytach wyposażone są zazwyczaj w regały półkowe. Przy składowaniu ręcznym regały zazwyczaj posiadają maksymalną wysokość do 2500mm. Wybierając regał półkowy należy skonfrontować jego właściwości z faktycznymi potrzebami danego magazynu.

Systemy regałów półkowych mogą w znaczący sposób wpłynąć na działanie magazynu. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór regału półkowego do swobodnego przepływu produktów w magazynie. Ważne jest również ustawienie regałów oraz wybór parametrów tj. długości i głębokości półki. Innym ważnym atrybutem jest wypełnienie półki, które często uzależnione jest od przepisów bhp i ppoż. Regały magazynowe marki METALSISTEM są zaprojektowane tak by w łatwy sposób i przy odpowiednio dobranych elementach znajdowały swoje zastosowanie w każdej branży.

Atuty regałów półkowych w systemie SUPER 1-2-3 marki METALSISTEM:

– modułowość i systemowość

– możliwość rozbudowy regału w kolejne segmenty i tworzenie rzędów regałów

– różne wypełnienia półek (panel metalowy, panel plastikowy, panel ażurowy)

– rozstaw swobodny półek co 33mm

– jakość wykonania, stal cynkowana metodą Sendzimira

– 2 lata gwarancji

– certyfikat TUV

DLACZEGO PROJEKTOWANIE REGAŁÓW JEST WAŻNE?

Wbrew pozorom magazyny ręcznego składowania tak samo jak wielkie magazyny logistycznie wymagają projektu zabudowy. Optymalizacja zabudowy w regały metalowe to jeden z tematów każdej inwestycji logistycznej, nawet prywatnego przedsiębiorcy. Każda branża i nie zależnie od wielkości inwestycji potrzebuje kompleksowego wsparcia. Każdy projekt techniczny pozytywnie wpływa na odbiór oferty u inwestora.

Utrudnienia w pracy magazynu mogą być spowodowane nieprawidłowym ustawieniem regałów oraz złym doborem ich parametrów (wysokości, długości i szerokości półki, obciążenia równomiernego). Spojrzenie na sprawę bezpieczeństwa od strony projektu magazynu pokazuję jak ważne jest odpowiednie zaprojektowanie regałów metalowych.

KTO PROJEKTUJE REGAŁY METALOWE?

Systemy regałów metalowych są typowym rozwiązaniem technologicznym służącym do efektywnego wykorzystania miejsca, gdzie przechowywane są ładunki. Każdy doświadczony producent regałów magazynowych już w ramach konsultacji z inwestorem przedstawia projekt koncepcyjny zabudowy w

regały. Obecnie standardem jest wykonanie profesjonalnego projektu zabudowy w regały półkowe co spotyka się z pozytywnym odbiorem klienta. Firma Cieciera BTC projektuje regały, jako:

– regały półkowe metalowe w zabudowie rzędowej w magazynach i hurtowniach

– antresole półkowe na bazie regałów metalowych do ręcznego składowania np. dla branży e-commerce, z poziomem 0+2.

– wyposażenia w zapleczach sieci odzieżowych i obuwniczych w regały dopasowane pod wymagająca powierzchnię

– zabudowa rzędowa w hurtowniach sprzedaży detalicznej z zastosowaniem separacji na półkach.

DLACZEGO REGAŁ METALOWY JEST GŁÓWNYM WYPOSAŻENIEM MAGAZYNU?

Dobrze zaprojektowane ułożenie regałów półkowych optymalizuje miejsce magazynowe klienta. Przedsiębiorca chcąc w jak największym stopniu wykorzystać daną powierzchnię pod np. magazyn wyrobów gotowych szuka efektywnego sposobu składowania produktów. Niejednokrotnie zabudowa w regał metalowy jest znaczną inwestycją dla takiego przedsiębiorcy, który szuka oszczędności.

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA ZAKUPIE REGAŁU METALOWEGO?

Dostępność regałów metalowych METALSISTEM wpływa na atrakcyjność oferty firmy Cieciera BTC. Nadrzędną kwestią dla kupującego regały jest cena. Przedsiębiorcy szukają tanich i niezawodnych rozwiązań i pytają jak zaoszczędzić na zakupie regału metalowego? Przygotowanie projektu optymalnej zabudowy w regały systemowe również przynosi korzyści dla potencjalnego użytkownika.

Zabudowa systemowa regałów metalowych finalnie daje optymalne wykorzystanie elementów systemu regałów magazynowych. Systemy regałów METALSISTEM zaprojektowany został tak by tworzyć szeregi regałów połączonych ze sobą ramą w ustawieniu: regał podstawowy oraz odpowiednia liczba regałów dostawnych. System regałów metalowych pozwala również na łączenie rzędów plecami to zmniejsza powierzchnię zabudowy przy jednoczesnym zwiększeniu miejsca magazynowego na produkty. By zaoszczędzić na zakupie regałów metalowych należy wybrać system do zabudowy w regały półkowe. System zabudowy w regały metalowe jakim jest SYPER 1-2-3 marki METALSISTEM pozwoli optymalnie rozmieścić regały bez zbędnych elementów montażowych.

BEZPIECZEŃSTWO W MAGAZYNIE A REGAŁ METALOWY

Bezpieczeństwo w magazynie to jedno z najważniejszych zagadnień branży magazynowej. Każdy dział logistyki magazynowej priorytetowo podchodzi do zachowania bezpieczeństwa pracy. Można powiedzieć iż bezpieczny magazyn to taki w którym regały zostały odpowiednio zaprojektowane.

Marka METALSISTEM oferuje regały metalowe zgodne z polskimi przepisami w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Marka METALSISTEM ponadto dostarcza zastosowanie różnego rodzaju wypełnień półek dla zwiększenia ochrony przeciwpożarowej w przypadku np. uruchomienia instalacji tryskaczy.

Rodzaje wypełnień półek w regale metalowym METALSISTEM :

– półka metalowa standardowa

– półka metalowa perforowana

– półka plastikowa perforowana

Warto podkreślić, iż panele perforowane (ponad 50% powierzchni) umożliwiają przepływ wody i powietrza.