METALSISTEM projektuje i organizuje Twoją przestrzeń od 1970r.

metalsistem cbtc

Opony dwusezonowe

opony dwusezonowe

Opony dwusezonowe zwane też całorocznymi lub wielosezonowymi to opony, które możemy bezpiecznie użytkować przez cały rok, niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Opony dwusezonowe kierowane są dla użytkowników, którzy cenią sobie komfort podróży i ciszę. Chcąc zaoszczędzić czas i pieniądze warto zainwestować w opony dwusezonowe.

Jak wybrać rozmiar opon wielosezonowych

Dedykowany rozmiar opon

Najważniejsze informacje o naszych kołach znajdziemy w instrukcji obsługi pojazdu lub na tabliczce informacyjnej, na słupku drzwi po stronie kierowcy. Przykładowa informacja dotycząca rozmiaru opon 220/60 R18 94T

Teraz musimy rozszyfrować nasz kod a wiec: pierwszy kod „220” oznacza szerokość opony w milimetrach a kod „60” oznacza stosunek szerokości opony do wysokości profilu opony. Oznaczenie „R18” to rozmiar felgi w calach, natomiast kod „94” oznacza nośność, czyli ciężar jaki może wytrzymać każda opona. Kod „T” oznacza indeks maksymalnej prędkości oponowy w stosunku do indeksu nośności.

Koszt wymiany opon w 2021r

Zima zaskoczyła kierowców.

W warsztatach oponiarskich nieprawdopodobny tłok, umawiasz się na godzinę, a często i tak czekasz. Jako że są żniwa i trzeba „przerobić” jak najwięcej klientów, pracuje się szybko, często wyważa się koła znacznie mniej dokładnie niż można to zrobić poza sezonem, wulkanizatorzy są zmęczeni. No i jest drogo: za przekładkę opon w średnim rozmiarze w dużym mieście płaci się 100 zł, a w większym – 150 zł. – źródło auto-swiat.pl

Ceny opon dwusezonowych

Najpopularniejsze oferty opon w serwisie Allegro

Ceny opon wielosezonowych

https://allegro.pl/kategoria/opony-do-samochodow-osobowych-257688?string=opony%20wielosezonowe&order=qd

Ceny opon zimowych

opony zimowe
https://allegro.pl/kategoria/opony-do-samochodow-osobowych-257688?string=opony%20zimowe&order=qd

Ceny opon letnich

https://allegro.pl/kategoria/opony-do-samochodow-osobowych-257688?string=opony%20letnie&order=qd

Jak sezonować opony i koła

W pierwszej kolejności należy dokładnie umyć opony i wysuszyć, a w przypadku kół dodatkowo napompować. Do mycia kół można spokojnie wykorzystać myjkę ciśnieniową lub zwykłą wodą i też będzie dobrze! Większość producentów opon rekomenduje magazynowanie opon i kół w pozycji stojącej. Opony należy magazynować na specjalnie do tego celu skonstruowanych regałach lub stojakach. Stojaki na opony są bardziej popularne wśród użytkowników prywatnych w warunkach domowych. W składowaniu opon ważne jest to by powierzchnia opony idealnie przylegała do regału na opony. Jesteśmy producentem rozwiązań dedykowanych pod magazynowanie opon LINK. Warto podkreślić, iż pionowe magazynowanie opon, chroni je przed odkształceniem. Nasze regały na opony pozwalają przechowywać wiele opon na małej powierzchni przez co użytkownik utrzymuje porządek w swoim garażu.

Stojak na 16 opon