METALSISTEM Producent regałów metalowych od 1970r.

Funkcjonalność systemu regałów półkowych – odkryj dostępne możliwości

magazynowe regały jezdne mobieasy cbtc

Szukasz funkcjonalnego rozwiązania w zakresie magazynowania towaru? Decydując się na system regałów, warto mieć świadomość dostępnych opcji i możliwości składowania. Świetnym przykładem są produkty marki METALSISTEM, takie jak system Super 1-2-3. Na etapie projektowym można dostosować parametry regałów do wymagań różnych branż, maksymalnie wykorzystując przy tym dostępną przestrzeń magazynową. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak szerokie możliwości dają firmom systemy regałów METALSISTEM z oferty CBTC, zapraszamy do lektury.

System regałów o najszerszej w Polsce palecie parametrów

Systemy regałów magazynowych METALSISTEM są dostępne w najszerszej na polskim rynku palecie parametrów. Dzięki temu nasi klienci mogą wybierać spośród wielu różnych:

 • wysokości regałów,
 • długości półek,
 • głębokości półek,
 • maksymalnych obciążeń półek,
 • maksymalnych obciążeń regałów,
 • bogatej linii wypełnień półek oraz separacji.

Dlaczego to ważne? Dostosowanie parametrów systemu do potrzeb i możliwości danego biznesu pozwala na optymalizację przestrzeni magazynowej i zwiększenie efektywności procesów składowania towaru. Klient, który otrzymuje tak zaprojektowany produkt, płaci więc dokładnie za to, czego potrzebuje jego przedsiębiorstwo.

Dzięki rozbudowanej gamie parametrów systemów METALSISTEM nasza firma jest w stanie wyposażać magazyny w regały półkowe dla lekkich, średnich i ciężkich ładunków oraz towarów niejednorodnych, w tym o dużych i długich gabarytach. Tworzymy rozwiązania dla różnych branż – projektujemy np. systemy składowania opon z uwzględnieniem ich liczby, rozmiaru i dostępnej przestrzeni oraz regały na bele materiałowe dla magazynów i hurtowni tekstylnych.

W jakie akcesoria można wyposażyć systemy regałów?

System regałów metalowych powinien być dopasowany do potrzeb przedsiębiorstwa nie tylko pod kątem wymiarów i obciążeń, ale również innych czynników. Produkty METALSISTEM dają taką możliwość, oferując m.in. różne wypełnienia półek. System półkowy może być wyposażony w:

 • półki stalowe cynkowane pełne,
 • półki perforowane  plastikowe i metalowe,
 • półki plastikowe perforowane do chłodni i mroźni,
 • półki kontenerowe (wannowe) w miejsce kuwet plastikowych i tekturowych,
 • półki metalowe pokryte blachą gładką,
 • półki MDF w różnych kolorach,
 • poziomy grawitacyjno-przepływowe (rolki).

Co więcej, każdy system regałowy można wyposażyć w separatory o wybranej wysokości oraz szereg innych akcesoriów, takich jak szuflady, belki wieszakowe, ściany boczne regałów czy uchwyty do ściany. Świetnym przykładem branży, w której wykorzystuje się rozwiązania tego rodzaju, jest branża odzieżowa. Systemy regałowe wyposażone w drążki na wieszaki znacznie upraszczają proces składowanie ubrań na zapleczach galerii i parków handlowych.

Rozwiązania dostępne w naszej ofercie odpowiadają aktualnym wymogom BHP i p.poż. dla magazynów wielkopowierzchniowych poprzez możliwość zabudowy ścian regałów blachą ognioodporną czy też montaż półek przeziernych/perforowanych. Jesteśmy w stanie zaprojektować system kompatybilny z tryskaczami p. poż. lub dostosować go do specyficznych wymagań i norm klienta.

Szerokie możliwości konfiguracji regałów magazynowych

regały półkowe metalowe system 1-2-3 Metalsistem

Projektując systemy magazynowe, można zdecydować, jaki układ będą miały regały: w rzędzie, rzędy łączone plecami, w literę U, L lub T. Łączenie półek w różnej konfiguracji i kierunkach daje firmom szansę na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w rogach obiektów oraz dostosowanie jej do wymogów każdego produktu. To jednak nie koniec zalet produktów METALSISTEM – systemy półkowe można zaprojektować zarówno w wersji stacjonarnej, jak i jezdnej. 

Warto zwrócić też uwagę, że w ramach jednego systemu możliwe jest łączenie kilku funkcjonalności i zastosowań. Aby to zobrazować, wróćmy do przykładu branży odzieżowej. Sieci handlowe mogą wyposażyć się np. w regały wyposażone w drążki na wieszaki zamontowane na górze oraz półki – umieszczone niżej. Nasza firma każdorazowo dostosowuje rozwiązania do asortymentu i wytycznych klienta.

Funkcjonalność regałów półkowych – podsumowanie

Choć wybór gotowych regałów do magazynu może wydawać się najprostszym rozwiązaniem, dużo lepszym wyborem jest zamówienie indywidualnie zaprojektowanego systemu. Szeroki wybór parametrów i akcesoriów oraz możliwość łączenia różnych funkcji sprawia, że klient otrzymuje produkt w pełni dostosowany do możliwości i potrzeb swojej firmy. To ważne pod kątem optymalizacji dostępnej przestrzeni, wygody oraz bezpieczeństwa składowania.

CBTC oferuje kompleksową obsługę przedsiębiorstw w zakresie doradztwa, projektowania, dostawy i montażu systemów regałowych. Mamy na koncie realizacje dla wielu branż i jesteśmy otwarci na współpracę z klientami poszukującymi niestandardowych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy, która dostarcza regały półkowe, jak również regały paletowe METALSISTEM wyróżniające się doskonałą jakością.