Najlepsze regały magazynowe według rankingu TOP 5 – onet.pl 

Efektywne wykorzystanie przestrzeni – regały w bibliotece

Regały do biblioteki CBTC

Jak zadbać o efektywne wykorzystanie przestrzeni, w której przechowywane są książki, segregatory i dokumenty? Wyposażenie biblioteki powinno być dobrze przemyślane – przestrzeń musi być zorganizowana tak, by zapewnić bezpieczeństwo i łatwy dostęp do zasobów. Aby o to zadbać, warto zainwestować w solidne regały dedykowane do bibliotek, których system przystosowany jest do składowania książek i są wyposażone w odpowiednie akcesoria zabezpieczające książki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do dalszej lektury.

Wyposażenie biblioteki – jakie ma znaczenie?

Wyposażenie biblioteki – szkolnej, uniwersyteckiej czy miejskiej – ma kluczowe znaczenie pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa. Jak stworzyć dobrze zorganizowaną przestrzeń? Przede wszystkim poprzez wybór odpowiednich regałów na zbiory. Należy przy tym uwzględnić kilka czynników.

  • Bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów w bibliotece. Regały powinny być mocne i stabilne, tak by ograniczyć ryzyko niebezpiecznych zdarzeń i zniszczenia zbiorów.
  • Solidność i wytrzymałość regałów gwarantuje, że będą one służyć przez wiele lat. Aby uniknąć konieczności napraw lub wymiany wyposażenia, warto zdecydować się na regały biblioteczne ze stali cynkowanej, które cechują się wyjątkową trwałością.
  • Łatwy dostęp do zbiorów jest niezbędny dla zapewnienia komfortu czytelnikom i pracownikom. Z tego względu należy zadbać o optymalną wysokość regałów, a także odpowiednie wymiary półek. Warto rozważyć też montaż separatorów, które ułatwiają wyszukiwanie konkretnych pozycji.
  • Maksymalne wykorzystanie przestrzeni jest szczególnie istotne w bibliotekach o niewielkiej powierzchni, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Regały powinny być projektowane w taki sposób, aby w pełni wykorzystać dostępne miejsce, nie rezygnując przy tym z łatwego dostępu do książek.
Regały do archiwum CBTC

Wyposażenie biblioteki szkolnej – regały METALSISTEM

Wyposażenie biblioteki dla dzieci lub dorosłych czytelników musi spełniać najwyższe standardy jakościowe. Właśnie takie rozwiązania oferujemy w CBTC. Nasz asortyment to systemy regałów magazynowych włoskiej marki METALSISTEM, która słynie z solidnych produktów. W ramach usług projektujemy i dostarczamy klientom regały do bibliotek, które zapewniają bezpieczeństwo i wysoką efektywność składowania.

 

Oferujemy regały biblioteczne oparte na systemie składowania Super 1-2-3, który cechuje się najszerszą na polskim rynku paletą parametrów. Każdorazowo dopasowujemy wszystkie parametry, w tym wysokość półek oraz przestrzeń między nimi, do indywidualnych wymagań klienta w zakresie przechowywania książek i dokumentów. Regały są wykonane w 100% ze stali cynkowanej, mają stabilne konstrukcje, a ich jakość potwierdza między innymi certyfikat TÜV.

To, co nas wyróżnia na rynku, to możliwość zabudowania narożników pomieszczeń dzięki łączeniu półek w literę L lub U. Pozwala to nie tylko na maksymalizację wykorzystania dostępnej przestrzeni, ale również bardzo ułatwia dostęp do składowanych zbiorów. Dodatkowo nasi klienci mogą zdecydować się na wyposażenie regałów bibliotecznych w liczne akcesoria, takie jak ograniczniki (boczne i tylne) oraz plecy, które zapobiegają przewracaniu się i wypadaniu książek. W ofercie dostępne są również separatory pozwalające na oddzielanie zbiorów. Nasze rozwiązania doskonale sprawdzają się jako wyposażenie bibliotek miejskich, gminnych i wojewódzkich, a także szkół i uczelni wyższych.

Wyposażenie biblioteki dla dzieci i dorosłych – podsumowanie

Efektywne wykorzystanie przestrzeni, bezpieczeństwo i łatwy dostęp do książek powinny być priorytetem każdej biblioteki. Regały biblioteczne METALSISTEM znacznie ułatwiają organizację tego typu przestrzeni. Dzięki wszechstronności systemów, szerokiej gamie parametrów i bogatej linii akcesoriów można łatwo stworzyć niezawodny, idealnie dopasowany do przestrzeni system na lata. Co więcej, regały włoskiego producenta umożliwiają zakup i montaż kolejnych półek oraz dodanie kolejnych regałów w dowolnym momencie, gwarantując dużą elastyczność. Jeśli chcesz poznać szczegóły oferty, skontaktuj się z nami – zapewniamy fachowe doradztwo w doborze odpowiednich rozwiązań.

NAJNOWSZE WPISY