METALSISTEM Producent regałów metalowych od 1970r.

Optymalizacja przestrzeni magazynowej

Jednym z elementów, które mogą przyczynić się do optymalizacji dostępnej przestrzeni magazynowej, są regały magazynowe paletowe, czyli systemy przeznaczone do składowania towarów na paletach. Aby było to możliwe, należy jednak zwrócić uwagę na szereg czynników, w tym rozmiar i wagę palet. Ważne, by regały były dostosowane do indywidualnych potrzeb firmy w zakresie składowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj nasz artykuł.

Czym są regały magazynowe paletowe i jakie mają zastosowanie?

Regał magazynowy paletowy służy do przechowywania palet z towarem – lekkich, ciężkich lub niestandardowych jednostek. W zależności od charakteru składowanego ładunku systemy mogą mieć różne wymiary i dopuszczalne obciążenia. W przeciwieństwe do regałów półkowych, regały paletowe nie są obsługiwane ręcznie, tylko za pomocą wózków widłowych.

Zastosowanie regałów magazynowych paletowych jest szerokie. Są wykorzystywane w magazynach, salach sprzedaży w hurtowniach czy sklepach wielkopowierzchniowych. Niezależnie od sektora, regały paletowe mogą zostać użyte do przechowywania surowców, półfabrykatów czy gotowych produktów, również tych, które generują duże obciążenia.

Regały paletowe a optymalizacja przestrzeni magazynowej

Dobór odpowiednich regałów paletowych ma kluczowe znaczenie dla wykorzystania dostępnej powierzchni magazynowej. Tylko systemy przystosowane do potrzeb działalności umożliwiają maksymalną optymalizację przestrzeni. Ze względu na to bardzo ważne jest, by zaopatrzyć firmę w regały o odpowiednich parametrach.

Kluczowe czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę, to wymiary i dopuszczalne obciążenia. Parametry te są uzależnione od towaru oraz rodzaju palet, na jakich jest składowany. Kolejną kwestią są akcesoria, takie jak elementy zabezpieczające palety. Ważne, by dostosować wszystkie te aspekty do indywidualnych potrzeb i specyfiki ładunku.

Przy wyborze regałów warto zasięgnąć profesjonalnego doradztwa w tym zakresie. Dobór odpowiednich rozwiązań jest ważny zarówno pod kątem optymalizacji przestrzeni magazynowej, efektywności pracy, jak i bezpieczeństwa pracowników oraz towaru. Należy przy tym pamiętać, że jeśli chodzi o regały magazynowe paletowe, cena nigdy nie powinna przeważać nad jakością. Na rynku dostępnych jest wiele regałów wykonanych ze stali czarnej malowanej proszkowo i importowanych w Chinach czy sprzedawanych z drugiej ręki. Nie zawsze jest to jednak najlepszy wybór ze względu na bezpieczeństwo użytkowania, jak i obowiązujące przepisy dotyczące oznaczeń regałów.

Sprawdzone regały paletowe dostępne w wielu konfiguracjach

Osoby poszukujące sprawdzonych rozwiązań w zakresie składowania paletowego zachęcamy do skorzystania z oferty CBTC. Jako producent regałów możemy zaproponować klientom m.in. system Superbo, czyli wysokiej jakości regały magazynowe paletowe wykonane w 100% ze stali cynkowanej zimnogiętej. Dzięki szerokiej gamie parametrów dopuszczalnych obciążeń oraz dostępnym akcesoriom jesteśmy w stanie zaoferować odpowiednie rozwiązania przedstawicielom różnych branż. Nasze systemy mogą być z powodzeniem stosowane w magazynach, hurtowniach, a także zabudowach zewnętrznych, chłodniach czy mroźniach. To trwałe, łatwe w montażu regały paletowe, które są obecne na rynku od 50 lat.

Regały magazynowe paletowe – podsumowanie

Dobór odpowiednich regałów paletowych jest skutecznym sposobem, by w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową i zmaksymalizować efektywność operacji magazynowych. Kluczem do osiągnięcia tego założenia jest precyzyjne określenie indywidualnych potrzeb w zakresie składowania. Ważne, by dobrać wysokiej jakości systemy, które w jak największym stopniu odpowiadają specyfice biznesu. W CBTC oferujemy kompleksowe wsparcie w tym zakresie. Doradzamy, projektujemy, produkujemy, dostarczamy i montujemy regały paletowe, jak również regały półkowe. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.