Najlepsze regały magazynowe według rankingu TOP 5 – onet.pl 

Bezpieczne składowanie opon dzięki regałom półkowym METALSISTEM

Regały na opony

W wielu przedsiębiorstwach, takich jak warsztaty czy serwisy i salony samochodowe, kluczowa jest kwestia tego, jak składować opony. Sposób ich przechowywania ma bowiem znaczenie zarówno dla bezpieczeństwa, jak i efektywności pracy. Odpowiedź na wyzwania związane ze składowaniem opon mogą stanowić regały półkowe – pod warunkiem, że są odpowiednio zaprojektowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Taką możliwość dają regały METALSISTEM w systemie SUPER 1-2-3, które posiadamy w ofercie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich potencjale, zapraszamy do dalszej lektury.

Składowanie opon – najważniejsze aspekty

Sposób składowania opon ma ogromne znaczenie dla efektywności pracy w przedsiębiorstwie, funkcjonalności przestrzeni magazynowej oraz bezpieczeństwa i zachowania jakości przechowywanych towarów. Z tego względu bardzo ważne jest, by dobrze zaplanować ten aspekt. W tym celu należy uwzględnić takie kwestie, jak liczba i rozmiar (szerokość oraz średnica) opon, które mają być przechowywane w danej przestrzeni, oraz dostępna powierzchnia magazynowa. Dlaczego to ważne?

Dobrze zaprojektowany system składowania opon pozwala na optymalizację i maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej co w znacznym stopniu przekłada się na codzienną działalność. Z jednej strony zwiększa się bezpieczeństwo przechowywania oraz wykorzystanie potencjału magazynu, z drugiej – łatwiejsze staje się utrzymanie systemowego porządku. Dzieje się to za sprawą zaprojektowanego systemu składowania, dzięki któremu komplet opon klienta przypisany jest dla dokładnej lokalizacji w magazynie. Lokalizacją jest wyznaczona półka w konkretnym regale. Pracownicy mogą pracować wydajniej, m.in. dzięki możliwości szybkiego odnalezienia konkretnego kompletu kół/opon, co z kolei przekłada się na koszty obsługi magazynu, jak i szybkość pracy, szczególnie w okresach wymiany sezonowej kół. 

Regały na opony

Efektywne składowanie opon – rozwiązania METALSISTEM

Dzięki wszechstronności regałów magazynowych METALSISTEM nasza firma może zaoferować klientom szereg rozwiązań umożliwiających bezpieczne składowanie opon. Projektujemy systemy w oparciu o wymagania i potrzeby klienta oraz dokładną analizę warunków magazynowych. Uwzględniamy przy tym kubaturę magazynu oraz rodzaj, rozmiar i liczbę opon, które mają być przechowywane.

Czym wyróżniają się systemy regałowe METALSISTEM do składowania opon?

  • Wysoką jakością wykonania, która przekłada się na trwałość i stabilność – wszystkie regały są wykonane w 100% ze stali cynkowanej.
  • Szeroką gamą parametrów – w tym m.in. możliwością dopasowania długości belki do różnych rozmiarów opon. Składowanie jednego kompletu jest na konkretnej półce w magazynie.
  • Uniwersalnością – jesteśmy w stanie maksymalnie wykorzystać przestrzeń w różnych obiektach: przechowalniach opon, serwisach, salonach i warsztatach samochodowych, w tym również kontenerach morskich i halach namiotowych służących do składowania opon.
  • Wszechstronnością zastosowania. Projektujemy i dostarczamy regały na opony/koła w formie stacjonarnej do 7 m wysokości jak również antresole jedno- i dwupoziomowe. 

Dostępne w naszej ofercie regały półkowe umożliwiają efektywne składowanie opon w kompletach po cztery sztuki na jednej belce. Mamy duże doświadczenie w projektowaniu systemów składowania kół w halach namiotowych oraz magazynach autoryzowanych salonów samochodowych. Najczęściej wybierane są regały do wysokości h: 2500 mm z czterema poziomami składowania, które pozwalają na obsługę regałów z posadzki. Przy wyższych magazynach często stosujemy także regały o wysokości h: 3500 mm z pięcioma poziomami składowania lub antresole magazynowe. Więcej na temat dostępnych rozwiązań przeczytasz tutaj: regały na opony.

Jak składować opony? Podsumowanie

Prowadząc działalność w branży Automotive, warto wiedzieć, jak składować opony, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową. To ważne pod wieloma względami – dobrze zaprojektowany system regałów może znacząco poprawić efektywność pracy i wpłynąć na poziom świadczonych usług. Regały magazynowe METALSISTEM pozwalają w pełni zagospodarować dostępną powierzchnię, utrzymać porządek w magazynie, a przy tym zachować pełne bezpieczeństwo – zarówno pracowników, jak i przechowywanych opon/kół. Jeśli chcesz skorzystać z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu. W CBTC od lat projektujemy i dostarczamy najwyższej jakości rozwiązania dla branży Automotive.

NAJNOWSZE WPISY